Hobis ir pomegiai
Pradžia ] 99 procentų problema ] Pilkoji matrica ] Dvi svetainės ] X spektras ] Jaučiami poreikiai ] Krikščioniškas žargonas ] Lenkijos pavyzdys ] Liudijimų rašymas ] Angelės istorija ] Santykiai ir draugystė ] Bendruomenės kūrimas ] Tiltų strategija ] Bažnyčių svetainės ] [ Hobis ir pomegiai ] Postmodernizmas ] Pokalbių kambariai ] Filmų interpretavimas ] Dievas gali panaudoti ir tave ] Gyvenimo prasmė ]

 

Hobio ir pomėgių puslapiai

Raktas kaip pasiekti žmones

"Būkite tuo, ko jie ieško"

 Beveik kiekvienas turi hobį ar tai, kuo domisi. WWW, kaip niekas kitas, leidžia mums pasiekti bet kokių pomėgių žmonių grupes – per WWW svetainę, kuri apraizgyta jų pomėgio dalykais. Tai pagrindinė interneto evangelizmo strategija (angl.), tačiau kolkas dar labai menkai tenaudojama.

 

Jeigu jūs turite hobį arba pomėgį, tai galite būti tikras, jog pasaulyje atsiras dar milijonas žmonių su tokiu pat hobiu ar pomėgiu. Jeigu toje srityje turite patyrimą ir turite entuziazmą apie tai parašyti – tai kartu galėsite pasiekti ir juos su Evangelija.

 

Daugelis iš mūsų, krikščionių, turime vieną problemą – mes labai greitai prarandame bet kokius prasmingus kontaktus (angl.) su nekrikščionimis. Viena bažnyčia, esanti Jungtinėje Karalystėje, primygtinai reikalauja, jog visi jos nariai viduryje savaitės dalyvautų kokioje nors pasaulietinėje veikloje! Viešpats nori, jog mes atsipalaiduotume, pasilinksmintume ir atvertume savo gyvenimą nekrikščionims. Hobis leidžia visam tam įvykti.

 

Hobio svetainė internete – tai tokio požiūrio išplėtimas. Ji gali naudoti šioje svetainėje aprašytą 'tiltų strategiją'. Ji gali pasižymėti tokiais bruožais:

 • Įvadas į hobį;
 • Puslapiai apie tai, kaip ir ką daryti;
 • Naujienos ir progresas;
 • Dvipusė diskusija el. pašto konferencijoje arba online skelbimų lentoje;
 • Nuorodos į šios temos geriausius puslapius pasaulyje;
 • Puslapis 'susipažinkite su svetainės autoriumi' – t.y. liudijimas;
 • Klausimai apie gyvenimo prasmę (ang.);
 • Jautriai pravestos paralelės su Evangelija (angl.) iš su hobiu susijusių pavyzdžių;
 • Tinkamas Evangelijos išaiškinimas – arba nuoroda į svetainę, kurioje yra toks išaiškinimas. 

 

Tokiu būdu galite sukurti visą svetainę. Kitas būdas – sekcija apie hobį didesnėje Evangelistinėje svetainėje. "ACTS on the Net" (angl.) – tai tokia grupė, kurie aktyviai ieško krikščionių, galinčių parašyti sekcijas apie hobius bendrame evangelistiniame 'karkase'. Grupės vadovė Sharon rašo:
 

"Krikščionys natūraliai nori dalintis savo liudijimais. Bet mes tikime, jog Dievas nori, jog mes juos paragintume pirmiau parašyti apie savo pomėgius ir hobius, o savo liudijimą ar kažką apie tai, ką jiems reiškia Jėzus, parašytų 'giliau' už šio puslapio apie hobį. Kada kalbi su neišgelbėtu žmogumi, pirmiau kalbi apie kitus dalykus – apie tai, kas jus abu domina. It tik tuomet, jei atsiranda galimybė, jūs galite parodyti drąsą paminėdami savo tikėjimą. ACTS svetainėje mes elgiamės taip pat – naudojamės žmonių hobiu ir pomėgiais, kad juos sudomintume. Turėtų būti lengviau pakviesti žmogų paskaityti jūsų apžvalgą apie šeštadienio futbolo mačą, nei pakviesti jį paskaityti jūsų puslapius apie Jėzų! Jei lengviau jums, tai lengviau ir jiems. Jokio 'lankstymosi', jokio gėdijimosi. Tuomet krikščionys gali savo neišgelbėtus draugus pakviesti paskaityti jų puslapius, o per tai jie gali pakviesti juos paskaityti Evangeliją, kuri irgi yra pateikta toje svetainėje."

 

Pastebėkite, kad čia nėra jokios įtaigos ar apgaulės (angl.). Tie puslapiai iš tiesų turi būti apie pasirinktas temas, ir kiek galima geresni bei informatyvesni. Lygiai kaip į kažkokio hobio susirinkimą neisime vien tam, kad ten dalintume traktatus, taip ir internete turime sąžiningai pasiūlyti naudingos informacijos. O nuorodos į krikščionišką medžiagą turi būti tinkamos - nepamokslaujančios ir tikriausiai gana atsargios. Jos ten bus tiems žmonėms, kurie jau bus tam pasirengę. Komunikacija – netgi internete – plaukia per santykius (angl.). Ir jūs turbūt nuėjote skaitydami šią svetainę iki čia tik todėl, kad skaitydami mano užrašus kažkiek pajautėte mano širdį, charakterį ir rūpestį, ir į tai atsiliepėte.

Hobio arba pomėgio svetainę galima paversti į tos temos portalą (angl.).

Netgi sekuliariai profesionaliai auditorijai paruošta svetainė leidžia krikščioniui autoriui laikas nuo laiko pasiūlyti krikščioniškos medžiagos. Pasižiūrėkite, kaip tai laikas nuo laiko daro "Allergy.com" aplinkraščio (angl.) autorius. Aplinkraštis – tai vertingas priedas (angl.) prie hobio svetainės.

 

Gal jūs manysite, kad negalite parašyti geros sekcijos su Evangelijos pristatymu. Tačiau tokiai kūrybai nėra jokios reikmės. Galite tiesiog pateikti nuorodą į jau egzistuojančius, kokybiškai padarytus, Evangelijos pristatymus, kaip kad "Power to Change" (angl.) ir daugelį kitų (angl.).

 

Pavyzdžiai

 • Augintinio vieta (angl.) – būdas paliesti šunų mėgėjus.
 • Gitaristo patarimai grojimui akustine gitara – Bob Baker siekia gitaristams – pasauliečiams pristatyti šiuolaikinę krikščionišką muziką per muzikantus, kuriuos jie jau žino.
 • Douglas Yeo – bosinis trombonistas (angl.) – didelė svetainė apie muziką; apie Doug'o strategiją skaitykite čia (angl.).
 • Daugiau puslapių apie muziką (angl.) – ir daugiau galimybių, kurias jie atveria.
 • Aistra delninukams (angl.) – Dale Coffing'ui patinka delniniai kompiuteriai (Pocket PC), ir jis sukūrė didelę svetainę su skelbimų lenta, naujienomis, apžvalgomis ir kita informacija apie šiuos patogius prietaisus. Bet jis neslepia, kad yra krikščionis, ir jo liudijimas yra toje pačioje svetainėje (pastebėkite, kad jis jo nevadina tuo krikščionišku žargonu 'liudijimas').
 • Visiškai nemokamos programos (angl.) – labai naudingos visiškai nemokamų programų apžvalgos. Svetainę tvarko krikščionis. Ten pat rasite Evangelijos pristatymą. Deja, informacija svetainėje jau tapo mokama!
 • Šachmatų daktaras (angl.) – Bob Ogden'o svetainė šachmatų entuziastams. Joje yra nuoroda į 'dangų' bei interviu įrašas Realaudio formate.
 

Jeigu žinote gerą hobio/pomėgio evangelistinį puslapį – praneškite mums, ir mes įdėsime nuorodą į jį čia. Tikrai šie keli pavyzdžiai neapima visų svetainių, kurias sukūrė krikščionys apie savo hobi ir kuriose yra nuorodos į Evangelijos paaiškinimą. Ši strategija turi nepaprastai didelį potencialą, tačiau, deja, atrodo jog ji beveik nenaudojama...

Taip pat pasižiūrėkite į sporto puslapių (angl.) galimybes.

 

Nuorodos, susijusios su šia tema


Svetainė atnaujinta: 2010.03.01    Kviečiame dalyvauti diskusijoje