Postmodernizmas
Pradžia ] EI diena ] 99 procentų problema ] Pilkoji matrica ] Dvi svetainės ] X spektras ] Jaučiami poreikiai ] Krikščioniškas žargonas ] Lenkijos pavyzdys ] Liudijimų rašymas ] Angelės istorija ] Santykiai ir draugystė ] Bendruomenės kūrimas ] Tiltų strategija ] Bažnyčių svetainės ] Hobis ir pomegiai ] [ Postmodernizmas ] Pokalbių kambariai ] Filmų interpretavimas ] Dievas gali panaudoti ir tave ] Gyvenimo prasmė ]

 

Lietuviška Biblija mobiliame telefone

'Post-modernizmas' – trumpinys pasaulio mąstymui apibūdinti

Ir kodėl mums tai turi rūpėti?

"Duke Ellington'as miręs. Neprivalau tuo tikėti, jeigu to nenoriu."
- Alistair Cooke

 

"Postmodernizmas" – tai žodis, kuris paprasčiausiai savyje jungia tai, kaip šiandien mąsto didelė dalis pasaulio. Jame yra tokie požiūriai:

  • Nėra jokios objektyvios absoliučios tiesos. "Tiesa" yra tai, ką tu tiki ją esant. Kažkas gali būti "tiesa tau, bet netiesa man";
  • "Pasirinkimas" mūsų vartotojiškoje visuomenėje yra didelė vertybė. Tokio pasirinkimo norima ir vertybių sistemose, tikėjimuose ir gyvenimo būdo pasirinkimuose. Į viską žiūrima kaip į vienodai teisinga. Religinio tikėjimo pasirinkimas įvykdomas per sumaišymą ir atitikimą (angl.) – bet kas gerai, su kuo patogiai jautiesi.

 Todėl postmodernizmas skatina tokius "pasirink pats" tikėjimus, kaip judėjimas "Naujasis Amžius" (angl.). Interneto siūlomos galimybės artimai susijusios su postmodernistiniu požiūriu – bet kas gali pasiūlyti arba susirasti bet kokį požiūrį.

 

Postmodernioje situacijoje Evangeliją pateikti turime kitaip. Pradžioje žmonės gali nesidomėti mūsų tiesos versija, o ypač, jei ją pateikiame dogmatiškai ir be humoro (angl.). Tačiau jie gali domėtis sprendimais, kurie tinka problemoms, su kuriomis jie susiduria gyvenime. Apologetinis priėjimas (angl.) tampa vis labiau vertingu mūsų postmodernioje kultūroje.

 

Kodėl tai svarbu?

Svarbu, kad mes padėtume krikščionims (ir jauniems žmonėms taip pat) suprasti, kaip postmodernizmas veikia pasaulį, bažnyčią ir komunikavimą. Pagal nesenai atliktą apklausą, gąsdinančiai didelė dalis išoriškai išpažįstančių tikėjimą krikščionių dabar sakosi nebetikį absoliučiomis moralinėmis vertybėmis.

Gyvename postmoderniame pasaulyje, kuriame žmonės reikalauja pasirinkimo ir laisvių. Viena iš didžiausių supermarketų sistemų, kuri 1987 metais siūlė 3000 rūšių produktų, dabar vartotojams siūlo jų net 30 000. Demokratiškas internetas, kurį galime apibūdinti tokiomis frazėmis, kaip 'pasirink savo kelią' ir 'bet kas gali publikuotis', yra labai postmodernistinė terpė.

Jau nebeįmanoma Evangelijos sėkmingai pateikti taip, kaip ji buvo pamokslaujama pirmoje 20 amžiaus dalyje. Postmodernistinės pasaulėžiūros suvokimas nėra tik sociologams skirta prabanga. Jos kertinius aspektus turi suvokti visi krikščionys. Straipsnis 'Postmodernizmas Europoje' (angl.) padės jums suprasti, kaip praktiškai jis veikia vakarų šalis ir net kitas šalis. Gilesnei analizei pasižiūrėkite šias svetaines:

 


Svetainė atnaujinta: 2005.04.30    Kviečiame dalyvauti diskusijoje